Hudhra “Tremb” mushkonjat

Hudhra është një nga zgjedhjet më të mira kundër mushkonjave. Mjafton të hani pak hudhër të freskët e të papërpunuar para se të shkoni në natyrë, sepse aroma e hudhrës nuk pëlqehet aspak nga mushkonjat.

Nëse nuk e duroni aromën e hudhrës, atëherë gjethja e arrës, karafili dhe alkooli mjekësor janë zgjidhje Në një kavanoz të madhe të pastër shtoni gjysmë litër alkool mjekësor, 5-6 gjethe të arrës dhe i 100 g karafili.

Lini përzierjen për katër ditë, duke e përzier. Më pas, shtoni disa pika përzierje si kjo dhe lyeni lëkurën me të.

(Kosova Sot)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).