Hoti: Taksa ka pasur pasoja negative për Kosovën

Kreu i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, tha se tarifa e Kosovës kundër importeve serbe ka pasur pasoja negative dhe ka çuar në një zvogëlim të përkrahjes ndërkombëtare për Kosovën.

Hoti ndodhet në Washington si pjesëmarrës në forumin parlamentar në kuadër të Partneritetit për Demokraci, që organizohet nga Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).