Hoti takon Ramën në Tiranë, pritet me nderime të larta shtetëror

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po viziton sot Shqipërinë.

Ai atje është pritur me nderime të larta shtetërore nga garda kombëtare shqiptare, shkruan lajmi.net.

Takimin e parë, Hoti po e zhvillon me homologun e tij, Edi Rama, teksa më vonë gjatë ditës ai do të takohet edhe me liderë të tjerë përfshirë edhe ata të opozitës.

Vizita e Hotit në Shqipëri është e para në cilësinë e kryeministrit, dhe vjen dy ditë pasi që Edi Rama qëndroi për vizitë në Kosovë. /Lajmi.net/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).