Hoti: Qeveria merr përsipër mbulimin e shpenzimeve të Kartonit të Gjelbër

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ju uron mirëseardhje bashkatdhetarëve të cilët marrin rrugë për Kosovë, duke i njoftuar ata se është arritur marrëveshja për Kartonin e Gjelbër, që liron nga pagesa bashkëatdhetarët, transmeton Zeri.info.

Hoti përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” ka njoftuar se qeveria e Kosovës do të marr përsipër mbulimin e plotë të shpenzimeve të këtij kartoni gjatë vitit 2020.

“Mirë ardhshi bashkatdhetarë! Kemi arritur marrëveshjen për Kartonin e Gjelbër! Qeveria e Kosovës ka marrë përsipër mbulimin e plotë të primit të sigurimit kufitar për palët që janë subjekt i policës kufitare dhe vijnë në Kosovë gjatë vitit 2020”, tha ai. /Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).