Hoti: Deputetët do të kenë shumë punë në ditët e para të qeverisë së re

I nominuari për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se në takimin e sotëm të Grupit Parlamentar të LDK-së diskutuan për Programin Qeverisës.

Hoti në këtë takim vlerësoi si kishte një diskutim përmbajtësor.

“Sot e diskutuam Programin Qeverises me Grupin Parlamentar, nje diskutim shume permbajtesor”, ka shkruar ai në Facebook.

“Deputetet do te kene shume pune qe ne ditet e para te Qeverise se re per te miratuar ligjet per zbatimin e masave per rimekembje ekonomike”, është shprehur Hoti.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).