Homazhe tek Parku i Dëshmorëve në fshatin Miresh, Veseli nderon dëshmorët

Gjilan – Kryetari i PDK-së z. Kadri Veseli gjatë ditës së sotme ka qëndruar në Fshatin Miresh, ku ka bërë homazhe tek Parku i Dëshmorëve, për t’i përkujtuar dy dëshmorët e kombit; Mulla Nusret Hajdarin dhe Mehmetali Behlulin.

Kryetari Veseli së bashku me familjarët e dëshmorëve kanë përkujtuar sakrificën e të rënëve për liri dhe gjithashtu ka theksuar se pikërisht gjaku i tyre bëri që ne sot të jetojmë të lirë dhe të pavarur.

Lavdi jetës dhe veprës së Mulla Nusret Hajdarit dhe Mehmetali Behlulit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS