Hiqni qafe lodhjen pranverore!

Lodhjet, pagjumësia, plogështia dhe ankthet nuk janë pasojë e problemeve shëndetësore, por këtë thjesht e shkakton ardhja e pranverës

PËRBËRËSIT:

3 portokaj 1 lugë të vogël me fara të lirit 1 dcl ujë të ftohtë.

Përgatitja: Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i përzieni mirë. Aty shtoni vajin dhe ujin dhe i përzieni mirë.

Përparësitë e këtij lëngu janë se portokajtë janë të pasur me vitamina C, kalcium, acid folik. Ky lëng pos se pastron organizmin tuaj, ndihmon në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).