Hiqni qafe dhimbjet nga fyti: Lëngu aromatik nga xhenxhefili

Kombinimi i mjaltit dhe limonit është kombinimi më i njohur që njerëzit mund ta përdorin kur të ftohen. Nëse ju mundon ndonjë lloj i ftohjes, kollës apo dhimbjeve në fyt, kjo përzieje ju bën të shëroheni shpejt.

PËRBËRËSIT

1 gotë ujë, Lëngun e 1 limoni, 1-2 lugë mjaltë, Xhenxhefil të gërryer.

PËRGATITJA: Ngrohni 250 ml ujë. Shtrydhni lëngun dhe e përzieni së bashku me xhenxhefil të gërryer. Shtoni mjaltin dhe përzieni mirë. Shtoni ujin e ngrohtë dhe mund ta konsumoni. Ky lëng, pos se është shërues, po ashtu ka një aromë të mirë shëruese.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).