Uji Dea

Hidhet shorti për fazën e grupeve në Champions League

/ 1 minutë lexim

Në Monaco është tërhequr shorti për grupet e Champions League për stinorin 2023/24. Në short kanë marrë pjesë 32 ekipet më të mira të Evropës, duke u ndarë në tetë grupe me nga katër ekipe.

Grupi F, pritet të jetë më interesanti pasi në të njejtin grup janë PSG, Borussia Dortmund, Milan dhe Newcastle.

Fidanishtja

Të gjitha grupet: Grupi A: Bayern Munich, Manchester United, Copenhagne, Galatasaray Grupi B: Sevilla, Arsenal, PSV, Lens
Grupi C: Napoli Real Madrid Braga Union Berlin
Grupi D: Benfica Inter Salzburg Real Sociedad
Grupi E: Feyenoord Atletico Madrid Lazio Celtic
Grupi F: PSG Borussia Dortmund Milan Newcastle
Grupi G: Manchester City Leipzig Crvena Zvezda Young Boys
Grupi H: Barcelona Porto Shakhtar Donetsk Antwerp