Herolind Shala me skuadrën fiton në minutën e 90-të

Skuadra ku luan mesfushori Herolind Shala, Vaalerenga ka fituar dramatikisht 1-0 kundër Odds Ballklubb.

Golin vendimtar e realizoi Aron Leonard Donnum në minutën e 90-të.

Shala u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e dytë dhe pas 61 minutave lojë u zëvendësua.

Skuadra e tij, pas 6 javësh pozicionohet në vendin e 4-të në elitën e futbollit në Norvegji, me 3 pikë më pak se lideri Molde FK. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).