Heroi i golit të fitores, Besar Halimi, ja dedikon fitoren gjithë Kosovës

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës.

Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja e Muriqit.

Ai realizoi me një goditje të fuqishme në portën e letonezëve, duke siguruar fitoren prej 4-3 pas përmbysjes në rezultat.

“Poo, faleminderit vendlindja ime, fitorja është për gjithë ju”, ka shkruar Halimi në rrjetin social Facebook.

Kosova mposhti Letoninë pas një drame prej shtatë golash në stadiumin “Adem Jashari”.

Ndër golashësnuesit tjerë ishin edhe Vedat Muriqi dhe Elbasan Rashani.

/Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).