Hedhin gur në rrugë, vrojtuesit e lagjes identifikojnë personat e dyshuar

Viti – Në fshatin Pozheran, të Vitisë, disa persona kishin hedhur gurë skaj rrugës Mejdi Korrani, rrugë e asfaltuar, që shpie në drejtim të Gjilanit.

Gurët e hedhur janë vërejtur nga vrojtuesit e lagjes në fshatin Pozheran, dhe Koordinatori i vrojtuesve të lagjeve në fshatin Pozheran, me të marr të dhënat për këtë dukuri, ai menjëherë ka ndërmarr masat e duhura, dhe pa humbur kohë ka njoftuar EVSB-në, edhe PK-në, dhe pas identifikimit të personave që hodhën gurët në rrugën e lart përmendur, Koordinatori për:Vrojtuesit e lagjeve në Pozheran, ka kontaktuar personat të cilët u identifikuan për hedhje të gurëve, dhe nga ta ka kërkuar menjëherë largimin e gurëve të hudhur në rrugë, pasi që gurët mundë të shkaktojnë rrezikshmëri për qytetarët apo kalimtarët e rastit, që lëvizin skaj rrugës, së lart cekur, në rast se shtypen nga makinat e rënda të transportit(kamionët).

EVSB, falënderon personat e identifikuar, që me mirëkuptim arritën t`i largojnë gurët e vendosur në rrugën “Mejdi Korrani” në fshatin Pozheran, dhe ju shmangën tiketës (shpëtuan), dënimit të mundshëm nga Policia e Kosovës.

Fotot nga vendi i ndodhjes tregojnë hudhjen e gurëve, dhe më pas largimin e tyre thuhet në njoftimin e Koordinatorit të EVSB-së, për:Komunën e Vitisë, Imri Emërllahu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).