Haziri uron Bashkësinë Islame dhe qytetarët për festën e Kurban Bajramit

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me rastin e festës së Kurban Bajramit ka uruar Bashkësinë Islame në Gjilan dhe qytetarët e besimit mysliman.

Në mesazhin e urimit thuhet:

“I nderuari kryetar i Bashkësisë Islame në Gjilan, Naim Aliu,

Të nderuar qytetarë të komunës së Gjilanit,

Më lejoni që në emrin tim personal dhe të Komunës së Gjilanit, t’ju uroj festën e Kurban Bajramit, e cila përcillet me mesazhin e sakrificës për Zotin.

Bota sot është në sakrifikim të njeriut, burrave, grave, madje dhe e fëmijëve. Në Kosovë po ballafaqohemi me humbjen e jetëve në trafik, me vrasje për motive xhelozie e mosmarrëveshje. Sa e dhimbshme dhe i rëndë ky largim nga parimi i besimit.

Është ditë e madhe e lutjeve që kjo lloj sakrifice të ndalet dhe t’i kthehemi besimit në Zot, atdhe e familje.

Zoti qoftë gjithmonë me ne dhe i bekoftë familjet tona me mirëqenie, mbarësi dhe harmoni. Urime Kurban Bajrami!”, thuhet në mesazhin e urimit të kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).