Haziri: Sonte nuk e kemi asnjë rast pozitiv me #Covid19 në Gjilan

Gjilan – #Dita105. Sonte nuk e kemi asnjë rast pozitiv me #Covid19 në Gjilan. Po shpresoj që edhe nesër e tutje të mos kemi, por kjo vlenë vetëm nëse kujdesemi ne bashkë. Gjendja momentale në Gjilan është kjo: 154 raste janë në total brenda tre muajve, 84 të shëruar, 67 raste aktive dhe 3 pacientë kanë ndërruar jetë ka shkruar Lutfi Haziri.

“Apelojmë që t’i përshtateni masave mbrojtëse dhe të kujdeseni për vete e familjen. Mos jep e as mos merr shërbime pa maska e doreza. Mbaje distancën” ka shkruar Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).