Haziri: Shukri Sylejmanin do ta kujtojmë përgjithmonë për kontributin e jashtëzakonshëm në sportin gjilanas

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Sylejmani, me rastin e ndarjes nga jeta të biznesmenit të njohur gjilanas, Shukri Sylejmani.

Në telegram, thuhet:

“E nderuara familje Sylejmani,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të biznesmenit të njohur gjilanas, Shukri Sylejmani.

Ai do të mbahet në mend si presidenti i parë i SC Gjilanit dhe donatori i kryesor të klubit të krenarisë, për më shumë se një dekadë.

Jam krenar që me inicimin tim, Kuvendi Komunal i Gjilanit e shpalli Shukën “Nderi i Qytetit” për kontributin e jashtëzakonshëm në sportin gjilanas dhe si i tillë do të kujtohet përgjithmonë.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Sylejmani, shokëve, kolegëve dhe klubit SC Gjilani.

Lamtumirë, miku im!”, thuhet në telegramin e Hazirit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).