Haziri: Sabit Zymberin do ta kujtojmë përgjithmonë si ikona e Radio Gjilanit

Gjilan – Me rastin e ndarjes nga jeta të themeluesit të Radio Gjilanit, Sabit Zymberi, kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, ka ngushëlluar familjen e tij dhe komunitetin e gazetarëve.

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:

“E nderuara familje Zymberi,

Me pikëllim e mora lajmin për ndarjen nga jeta të doajenit të gazetarisë gjilanase, njeherit themelues i Radio Gjilanit, Sabit Zymberit.

Sabitin do ta kujtojmë përgjithmonë për kontributin e madh në fushën e arsimit e gazetarisë, ndërkaq është bërë ikonë si themelues i Radio Gjilanit, mediumit që sivjet ka mbushur plot 45 vjet jetë.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, shokëve, miqve dhe komunitetit të gazetarëve. Qoftë i përjetshëm kujtimi për të!”, thuhet në telegram./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).