Haziri: Rezistenca paqësore aktive ishte udha jonë në marrëdhëniet speciale me Administratën Amerikane

Gjilan – Zani i parë, së bashku me Jim Xhemen, Harry Bajraktarin, Ramazan Bekteshin, Dino Hasanin, Rrustem Gecaj, Shaqir Gashin e shumë patriotë shqiptaro-amerikan, afruan edhe Bob Dole dhe sollën për vizitë në Kosovë, republikanë e demokratë, duke e ndërtuar një vijë politike për Kosovën ka shkruar Lutfi Haziri.

Presidenti Bush senior, fal këtyre burrave e grave, tërhoqi vijën e kuqe-kërcënimin e Krishtlindjes për Jugosllavinë e dominuar nga serbët. Rezistenca paqësore aktive ishte udha jonë në marrëdhëniet speciale me Administratën Amerikane.
Thank you Mr. Dioguardi and happy 80th birthday ka nënvizuar Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).