Haziri pret përfaqësuesit e Education Code për fuqizimin e komunitetit të shurdhër

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim drejtoreshën e organizatës Education Code, Mimoza Stanovci, për fuqizimin e bashkëpunimit, i cili pritet të ndodh në të ardhmen për fuqizimin e komunitetit të Shurdhër.

Haziri ka theksuar bashkëpunimin e mirë me Shoqatën e të Shurdhërve në Gjilan, përkatësisht Orhan Bejta dhe Shpresa Orana, ku janë realizuar projekte të rëndësishme për këtë komunitet, derisa ka konfirmuar se bashkëpunimi do të vazhdojë edhe me organizatën Education Code.

Drejtoresha e Education Code, Mimoza Stanovci, e ka falënderuar kryetarin Haziri për pritjen dhe ofrimin e bashkëpunimit në të ardhmen.

Ajo tha se ideja është që të realizohen projekte të trajnimi për mësimin e gjuhës së shenjave dhe të gjuhës shqipe./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS