Haziri pret në takim komandantin e ri të Njësisë Elitare të FSK’së në Gjilan, nënkolonel Albert Kuqi

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në takim njoftues komandantin e ri të Njësisë Elitare të FSK’së në Gjilan, Albert Kuqi.

Haziri i ka uruar nënkolonel Kuqit për marrjen e detyrës, derisa ka konfirmuar bashkëpunimin e vazhdueshëm të Komunës, në të mirë të sigurisë së qytetarëve të Gjilanit.

“E uroj nënkolonelin Albert Kuqi për marrjen e detyrës së komandantit të Regjimentin e Parë të Forcave Tokësore në Gjilan, që është Njësia Elitare e FFK’së. Ne jemi krenarë me punën dhe profesionalizimin e jashtëzakonshëm të tyre”, ka thënë Haziri, pas takimit.

Komandanti i Regjimentit të Parë të Forcave Tokësore, nënkolonel Albert Kuqi, e ka falënderuar kryetarin Haziri për pritjen dhe ofrimin e bashkëpunimit në çdo kohë të Komunës Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).