Haziri pret kryetarin e Dhomës së Tregtisë, Industrisë dhe Shërbimeve Zvicër-Kosovë, për bashkëpunim në zhvillim lokal ekonomik

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune kryetarin e Dhomës së Tregtisë, Industrisë dhe Shërbimeve Zvicër-Kosovë, Stefan Sarkany, ku u bisedua për mundësitë e bashkëpunimit mes Gjilanit dhe këtij institucioni, në favor të zhvillimit lokal ekonomik.

Haziri e ka falënderuar z. Sarkany vizitën dhe për gatishmërinë e bashkëpunimit në shumë fusha.

“Kultura, përvoja dhe dija e zviceranëve është jetike dhe është në interes të Kosovës dhe Gjilanit për zhvillimin ekonomik, zhvillimin e industrisë dhe zhvillim të shërbimeve. Ne u munduam që së bashku të gjejmë mënyrën dhe formën e bashkëpunimit duke dashur që të përfitojmë nga kjo dije dhe përvojë. Duke e ditur që një Gjilan i vogël jeton në Zvicër, është kombinim perfekt për t’i dhënë mundësi bashkëpunimit dhe zhvillimit të komunës sonë në të ardhmen”, ka thënë Haziri, gjatë adresimit para gazetarëve.

Ndërkaq, kryetari i Dhomës së Tregtisë, Industrisë dhe Shërbimeve Zvicër-Kosovë, Stefan Sarkany, e ka falënderuar Hazirin për pritjen dhe ofrimin e bashkëpunimit në fushat përkatëse, duke shtuar se Gjilani me modelin e kryetarit si Lutfi Haziri, e ka mundësinë që të arrijë suksese të mëdha./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).