Haziri ngushëllon familjen Xhelili me rastin e ndarjes nga jeta të veteranit të arsimit, Nijazi Xhelili

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me rastin e ndarjes nga jeta të veteranit të arsimit dhe veprimtarit, Nijazi Xhelili, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Xhelili.

Në telegram, thuhet:

“E nderuara familje Xhelili,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të veteranit të arsimit dhe veprimtarit, Nijazi Xhelili.

Mësuesi Nijazi është ndarë nga ne vetëm fizikisht, por do ta kujtojmë përgjithmonë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm për edukimin e shumë brezave që sot janë profile akademike, mjekë, profesorë, inxhinierë e mësues. .

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Xhelili, shokëve, kolegëve, miqve dhe farefisit. Zoti ua lehtësoftë dhembjen.

Lamtumirë, mësuesi Nijazi!”, thuhet në telegram.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).