Haziri ngushëllon familjen Qamili me rastin e ndarjes nga jeta të profesorit Rexhep Qamili

Gjilan – Me rastin e ndarjes nga jeta të profesorit të njohur gjilanas, Rexhep Qamili, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Qamili.

Në telegram, thuhet:

“E dashura familje Qamili,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të veteranit të arsimit gjilanas, profesorit e intelektualit të jashtëzakonshëm, Rexhep Qamili.

Profesor Qamili më nuk do të jetë mesin e të gjallëve, por vepra dhe kontributi i tij i jashtëzakonshëm në sferën e arsimit, do të jetojë përgjithmonë.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, shokëve, kolegëve, miqve e farefisit.

Lamtumirë, miku im”, thuhet në telegram.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).