Haziri ngushëllon familjen Kastrati me rastin e ndarjes nga jeta të veteranit të arsimit, Sinan Kastrati

Gjilan – Me rastin e ndarjes nga jeta të veteranit të arsimit, Sinan Kastrati, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Kastrati.

Në telegram, thuhet:

“E nderuara familje Kastrati,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të veteranit të arsimit në Gjilan, Sinan Kastrati.

Ai më nuk do të jetë fizikisht në mesin tonë, por do ta kujtojmë përgjithmonë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm arsim, duke nxjerrë gjenerata që sot janë profile të jashtëzakonshme.

Familje e nderuar Kastrati, kolegë, shokë e miq të mësuesit Sinan, ju lutem pranoni ngushëllimet më të sinqerta. Zoti ua lehtësoftë dhembjen!”, thuhet në telegram.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).