Haziri: Nëse keni menduar që COVID19 nuk është asgjë, koha e fundit ta kuptoni se ky virus po merr jetë të njerëzve përditë

Gjilan – Në ditën e 223 të përballjes me #COVID19, gjendja e përgjithshme në Gjilan është kjo: 1196 raste të infektuara në total, 1002 të shëruar, 145 raste aktive, 49 të vdekur, 13 të hospitalizuar dhe 195 mostra në pritje ka shkruar Lutfi Haziri.

Nëse keni menduar që COVID19 nuk është asgjë, koha e fundit ta kuptoni se ky virus po merr jetë të njerëzve përditë. Kujdesuni për veten, familjen, qytetin e shtetin tuaj. Mos dilni pa maska në qytet, pastroni duart dhe mbajeni distancën. Në të kundërtën, mund të bëhesh për kujdes intensiv ka shkruar Lutfi Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).