Haziri me OVL UÇK bashkërendojnë aktivitetet për 20-vjetorin e çlirimit të Gjilanit

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në takim pune kryetarin e organizatës së veteranëve të luftës së UÇK’së në Gjilan, Xhevdet Mehmeti.

Në këtë takim, është rikonfirmuar bashkëpunimin mes Komunës dhe OVL UÇK, ndërkaq është biseduar edhe lidhur me statusin e veteranëve të luftës.

Gjatë këtij takimi, kryetari Haziri dhe kryetari i OVL UÇK në Gjilan, Xhevdet Mehmeti, kanë bashkërenduar aktivitetet lidhur me shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Gjilanit.

Kryetari Mehmeti e ka falënderuar kryetarin Haziri për mbështetjen dhe bashkëpunimin e mirë që e ka ofruar për ta në vazhdimësi. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).