Haziri: Lajme të mira për Gjilanin, asnjë rast pozitiv

Gjilan – Lajme të mira për Gjilanin. Nuk e kemi asnjë rast pozitiv me #Covid19 dhe nga 51 rastet, i kemi dy vdekje dhe të tjerët janë shëruar plotësisht, përpos dy rasteve që janë në vetizolim. Jam shumë i lumtur që lakoren e infeksionit e kemi ul në pikën zero ka shkruar Lutfi Haziri.

Për ta bërë rezultatin e plotë, na duhet edhe pak angazhim, e edhe pak durim e respektim të masave preventive kundër përhapjes së #Covid19, por duke e respektuar në plotni orarin e daljes në publik. Po punojmë, po ashtu, edhe për hapjen graduale të ekonomisë dhe operimit të bizneseve.

Pandemia na ka përcjellë, fatkeqësisht me kronikën e zezë që kulmoi me lajmin tronditës të humbjes së Agonit tonë, studentit të shkëlqyeshëm dhe familjarit të jashtëzakonshëm. E humbën në komunikacion edhe Debatik Huruglicën, ndërsa i urojmë shërim të shpejtë Hamdi Malokut.

Këtyre familjeve kemi me iu qëndru afër, me krejta mundësitë tona. Dhimbjen dhe suksesin e ndajmë bashkë ka shkruar Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).