Haziri: Kujdes, mos u bën për kujdes intensiv

Gjilan – Nëse vazhdoni me qenë solidar dhe lojal si deri sot në ditën #218 në luftë kundër pandemisë, do të jemi Komuna që do të përkujtojë 47 qytetarë që e humbën betejën me #COVID19 ka shkruar Lutfi Haziri.

Gjendja e përgjithshme e përballjes me pandeminë është kjo: 1111 të infektuar në total, 986 të shëruar, 78 raste aktive, 47 të vdekur, 15 në hospitalizim dhe 122 mostra në pritje. Kujdes, mos u bën për kujdes intensiv ka shkruar Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).