Haziri konfirmon mbështetjen për konviktin e nxënësve dhe studentëve në Gjilan

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune drejtorin e konviktit të nxënësve dhe studentëve në Gjilan, Nijazi Hyseni, ku u informua me ecurinë e punëve që zhvillohen aty.

Hyseni ka falënderuar kryetarin Haziri për mbështetjen e madhe financiare për këtë institucion, i cili funksionon vetëm me mjete vetanake të Komunës së Gjilanit.

“Faleminderit kryetar për mbështetjen e madhe. Numri i nxënësve dhe studentëve është 132, dhe ata gravitojnë kryesisht nga regjioni i Anamoravës. Vlen të theksohet se vetëm 16 nxënës dhe 3 studentë janë të komunës sonë, ndërkaq të tjerët janë nga komunat tjera të Anamoravës dhe Luginës së Preshevës”, ka thënë ai.

Kryetari Haziri ka rikonfirmuar mbështetjen financiare për funksionimin e konviktit të nxënësve dhe studentëve. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).