Haziri: Edhe shumë projekte tjera kapitale të buxhetuara janë në fillim të zbatimit

Gjilan – Sot nënshkruam investimet për Gjilanin me ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, me fokus shtratin e lumit Mirusha, zonat e gjelbëruara si dhe rregullimi i sheshit të qytetit. Ç`asje të barabartë për të gjithë. Më shumë hapësirë për të gjithë. Më shumë rrugë e drunj ka shkruar Haziri.

Postimi i plotë i Lutfi Hazirit

Ndërkohë, sot nënshkruam investimet për Gjilanin me ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, me fokus shtratin e lumit Mirusha, zonat e gjelbëruara si dhe rregullimi i sheshit të qytetit. Çasje të barabartë për të gjithë. Më shumë hapësirë për të gjithë. Më shumë rrugë e drunj.
Edhe shumë projekte tjera kapitale të buxhetuara janë në fillim të zbatimit.

Ka disa ditë që nuk e kemi asnjë rast pozitiv me #Covid19. 32 persona vazhdojnë të qëndrojnë në vetizolim dhe nën mbikëqyrje të organeve të emergjencave civile publike, shëndetësore dhe të rendit. Ne jemi lojal ndaj masave dhe duke respektuar ato e mundim përhapjen e infeksionit #Covid19.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).