Haziri: Dobërçani, Pogragja, Zhegra e Lladova, shembull i pastërtisë dhe i mirëmbajtjes së hapësirave publike

Gjilan – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vlerësuar lartë fshatrat, Pogragjë dhe Dobërçan, Zhegër e Lladovë, për organizimin e jashtëzakonshëm në mirëmbajtjen e hapësirave publike, duke qenë shembull për nivelin e lartë të pastërtisë.

“Duhet përshëndetur dhe falënderuar jashtëzakonisht shumë banorët e këtyre fshatrave për organizimin e mirë për interesin e përgjithshëm. Në aspektin e pastërtisë që nga trotuaret, rrugët, lumenjtë, varrezat etj., këto fshatra kanë një përkushtim të veçantë dhe janë model i funksionimit. Do të mbështesim gjithnjë aktivitetet e kësaj natyre. Qytetaria e këtyre vendbanimeve ka një disiplinë të lartë dhe është e vendosur në ruajtjen e ambientit dhe gjelbërimin e tij”, ka thënë Haziri.

Haziri, gjithashtu, ka falënderuar mërgatën që është gjithmonë mbështetëse e iniciativave për mirëmbajtjen e hapësirave publike dhe investimin në forma të ndryshme nëpër fshatrat e tyre, duke punësuar banorët dhe financuar nga shoqata “17 Shkurti” (Dobërçan), “Pogragja”, “Zhegra” dhe “2 Prilli” (Lladovë).

Ndërsa, kryetarët e këshillave, Pogragjë – Qamil Rexhepi, Dobërçan – Melush Guda, Zhegër – Shemsedin Elezi dhe Lladovë – Florim Ajeti, kanë theksuar se gjithmonë për ta është ditë e shënuar për pastërtinë dhe ruajtjen e ambientit, duke konfirmuar se gjithçka po punohet sipas një plani dhe dinamike të caktuar gjatë tërë vitit. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).