Haziri apel qytetarëve: Vazhdoni t’i përmbaheni rekomandimeve të institucioneve kundër përhapjes së pandemisë

Gjilan – Përkundër që kemi rënie të infeksionit me #COVID19 në Gjilan, fatkeqësisht kemi dy vdekje, dje dhe sot. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve për humbjen e më të dashurve të tyre ka shkruar Lutfi Haziri.

“Pasqyra në ditën e 190-të është kjo: 967 raste pozitive në total, 838 të shëruar, 86 raste aktive, 19 të hospitalizuar, 43 të vdekur dhe 28 mostra në pritje. Apeloj që të vazhdoni t’i përmbaheni rekomandimeve të institucioneve kundër përhapjes së pandemisë #COVID19!” ka shkruar Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).