Hashim Thaçi kundër EULEX-it

Ka zgjedhur Ditën e Forcës së Sigurisë së Kosovës për tu shfryer në misionin evropian për sundim të ligjit në Kosovë (EULEX).

Për herë të parë kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, ka drejtuar akuza të rënda në drejtim të EULEX-it.

Ai tha se ky mision fshehurazi arrestoi gjatë natës luftëtarët e lirisë. Arrestoi Fatmir Limajn dhe bashkëluftëtarët e tij.

“Kjo nuk është drejtësi, ky është turp. Kjo është fyerje që na bëhet në këto ditë feste”, ka deklaruar kryeministri Thaçi.
Ndër të tjera ai tha se, askush nuk duhet ta keqpërdorë Kushtetutën e Republikës së Kosovës, askush nuk duhet t’i keqpërdorë institucionet tona./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).