Hashim Thaçi kundër EULEX-it

Ka zgjedhur Ditën e Forcës së Sigurisë së Kosovës për tu shfryer në misionin evropian për sundim të ligjit në Kosovë (EULEX).

Për herë të parë kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, ka drejtuar akuza të rënda në drejtim të EULEX-it.

Ai tha se ky mision fshehurazi arrestoi gjatë natës luftëtarët e lirisë. Arrestoi Fatmir Limajn dhe bashkëluftëtarët e tij.

“Kjo nuk është drejtësi, ky është turp. Kjo është fyerje që na bëhet në këto ditë feste”, ka deklaruar kryeministri Thaçi.
Ndër të tjera ai tha se, askush nuk duhet ta keqpërdorë Kushtetutën e Republikës së Kosovës, askush nuk duhet t’i keqpërdorë institucionet tona./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS