Hashani apelon tek qytetarët që të kenë kujdes, mos bjerni pre e mashtruesve

Gjilan – Nê fillim tê janarit falë bashkëpunimit me qytetar Policia e Kosovë kanë arrit ta arrestojnë një tê dyshuar Shtetas i Maqedonisë së Veriut dhe gjatë bastisjes së veturës së të dyshimtit i janë gjetur (800) tetëqind euro, të dyshimta si të falsifikuar, ndaj të dyshimtit është caktuar masa e ndalimit nga ana e Prokurorit të shtetit. Policia e Kosovës apelon qytetarët që gjatë këmbimit të bankënotave veçanërisht (50 dhe 100) pesëdhjetë dhe njëqind euro të jenë të kujdesshëm se mundë të binë pre e mashtruesve thotë Ismet Hashani.

Ju njoftojmë se javēn që e lamë pas kemi pasur katër raste të raportuara për “Monedha të falsifikuara”.

Fatkeqësisht edhe këtë javë kemi edhe dy raste tjera tē raportuara.

Nê fillim tê janarit falë bashkëpunimit me qytetar Policia e Kosovë kanë arrit ta arrestojnë një tê dyshuar Shtetas i Maqedonisë së Veriut dhe gjatë bastisjes së veturës së të dyshimtit i janë gjetur (800) tetëqind euro, të dyshimta si të falsifikuar, ndaj të dyshimtit është caktuar masa e ndalimit nga ana e Prokurorit të shtetit.

Policia e Kosovës apelon qytetarët që gjatë këmbimit të bankënotave veçanërisht (50 dhe 100) pesëdhjetë dhe njëqind euro të jenë të kujdesshëm se mundë të binë pre e mashtruesve.

Policia e Kosovës apelon qytetarët që të shfrytëzojnë aplikacionin “Lajmëro Policinë”, numrin 192, dhe mënyra tjera legale për me kontaktu policinë në mënyrë që të parandalojmë duke u pamundësuar këtyre personave keqbërës që të dëmtojnë qytetaret tanë ka thënë Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS