Hasani në Timisoara

Afatin kalimtar të janarit e ka shfrytëzuar edhe mesfushori shqiptarë, Edon Hasani. Ai është transferuar te skuadra rumune, ACS Poli Timisoara.

Shkodrani së fundi ishte pjesë e skuadrës Ceahlăul Piatra Neamț, por nuk u aktivizua rregullisht. Ai më herët ka luajtur te ekipi bullgar, Litex Lovech.

Da Silva dhe Zaha në Cardiff

Cardiff City ka konfirmuar se ka transferuar në radhët e veta Fabio da Silva dhe Wilfried Zaha nga Manchester United. Të dy futbollistët janë huazuar te klubi i ri deri në fund të sezonit.

Zouma në Chelsea

Skuadra e Chelseas ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me futbollistin e klubit francez Saint-Etienne, Kurt Zouma

Ai ka nënshkruar kontratë me klubin londinez për pesë vjet e gjysmë. Zouma do të kalojë pjesën e mbetur të sezonit në Francë para transferimit në Stamford Bridge gjatë verës.

Holtby përforcon Fulhamin

Skuadra e Fulhamit e ka huazuar nga Tottenham Hotspur mesfushorin, Lewis Holtby. Ky i fundit ka shkuar formë huazimi deri në fund të këtij sezoni.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).