UBT

Haradinaj tregon nëse AAK do të hyjë në koalicion me LVV-në?

/ 1 minutë lexim

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se beson që së shpejti Kosova do shkojë zgjedhje dhe se paria e tij nuk do të hyjë në koalicion me LVV-në.

I pari i AAK-së në këtë intervistë ka folur rreth mundësisë për koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje, teksa ka shtuar se ai i ka vënë vijat e kuqe kryeministrit Kurti.

”Besoj që së shpejti do shkojmë në zgjedhje”, tha Haradinaj, për RTV21, teksa shtoi se sjellja e Kurtit nuk është adekuate për qeverisje.

A hyni në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje?

Haradinaj: Jo

Keni pasur ndonjë ofertë?

Haradinaj: Jo

Do t’i pranoni ofertat?

Mobi Casa

Haradinaj: Jo

Nuk e pranoni të flisni me zotin Kurtin?

Haradinaj: Jo

I keni vënë vijat e kuqe?

Haradinaj: Po

Personalisht Kurtit apo partisë?

Haradinaj: Në procese parazgjedhore ekziston mundësia e partneriteteve mes partive, por jo për një Qeveri Kurti, Aleanca s’do jetë asnjëherë pjesë e saj.