Haradinaj: Thaçi, Jahjaga e Kushtetuesja janë bërë bllok

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, tha pas takimit me liderët tjerë të bllokut VLAN, se do t’i drejtohen kryesuese së seancës Flora Brovina, për ta vazhduar seancën e ndërprerë muaj më parë.

Kreu i AAK-së ka akuzuar kryeministrin në detyrë, Hashim Thaçi, presidenten Atifete Jahjaga dhe Gjykatën Kushtetuese, se janë bërë bllok dhe nuk po lejojnë konstituimin e Kuvendit të Kosovës.

Ai nuk ka sqaruar nëse do t’i drejtohen vetë Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar pikën 127 të aktvendimit të saj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS