Hidromorava

Haradinaj takon senatorin Rounds, kërkon mbështetje për Kosovën në Partneritetin për Paqe dhe NATO

/ 2 minuta lexim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj është takuar sot në Uashington me senatorin amerikan Mike Rounds nga i cili kërkoi mbështetjen e tij për Kosovën në procesin e Partneritetit për Paqe dhe anëtarësimin në NATO.

Haradinaj ka vlerësuar edhe rolin e senatorit Rounds në forcimin e marrëdhënieve miqësore mes Kosovës dhe SHBA-së, si dhe angazhimin në Komitetin për Politikë të Jashtme dhe Komitetin për Ushtrinë në Senatin amerikan, për të cilin shpreha mirënjohjen e sinqertë.

Shtatë transferimet më të shtrenjta të afatit kalimtar të janarit në Ligën PremierCila është situata kur bëhet fjalë për korrupsionin në Evropë – sipas Transparenc…Loja me litarë sjell debate mes banorëve në BBVA, përfshihet edhe fejaSherr në Kavajë, plagoset 28-vjeçariNga Anglia e quajnë të kryer trajnerin që do ta pasojë Kloppin te Liverpooli

UBT

Gjithashtu, Haradinaj përsëriti përkushtimin e Kosovës për të qëndruar pranë SHBA-së si aleat strategjik dhe i pazëvendësueshëm.

“Në takimin që zhvilluam sot në Washington, kërkova mbështetjen e tij ndaj vendit tonë në procesin e Partneritetit për Paqe dhe anëtarësimin në NATO. Gjithashtu, kam përsëritur përkushtimin e Kosovës për të qëndruar pranë ShBA-ve si aleat strategjik dhe i pazëvendësueshëm”, është shprehur Haradinaj. /Telegrafi/