RCCOLA

Haradinaj takon raportuesen për Kosovën: Anëtarësimi i plotë në BE është imperativ i kohës

/ 1 minutë lexim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka pritur në takim raportuesen për Kosovën, Viola von Cramon.

Haradinaj ka theksuar nevojën e anëtarësimit të plotë në BE, është imperativ i kohës.

Hidromorava

“Mirëpritëm në takim eurodeputeten gjermane, raportuesen për Kosovë, znj. Viola von Cramon të cilën e njoftova për zhvillimet politike nëpër të cilat po kalon vendi ynë. Shpreha vlerësimim tonë pozitiv për liberalizimin e vizava, ndërsa theksova nevojën që anëtarësimi në NATO dhe rrugëtimi i Kosovës drejt anëtarësimit të plotë në BE, është imperativ i kohës. Theksova se heqja e sanksioneve nga ana e BE-së për Kosovën është e domosdoshme për shkak të ndikimit negativ që kanë ato në jetën e qytetarëve të Kosovës”, ka shkruar Haradinaj.