Haradinaj: S’çahet Blloku

I nominuari për kryeministër nga Koalicioni LAN, Ramush Haradinaj pas takimit të sotëm me liderët e Bllokut, LDK, AAK-Nisma dhe Vetëvendosjes ka mohuar mundësinë e çarjës së këtij koalicioni.

Me këtë rast ai ka hedhur poshtë të gjitha vlerësimet dhe deklarimet në media për përçarje të Bllokut. Pas takimit afro dy orësh, Haradinaj tha se tashmë do të mbledhin nënshkrime për ta thirrur seancën e radhës.

Gjithashtu sipas tij, në këtë takim nuk është biseduar çështja e ridizajnimit të marrëveshjes ndërmjet liderëve./Zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS