Haradinaj: Populli nuk duron më, zgjedhjet janë zgjidhje

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se situata në vend është e rëndë dhe populli nuk mund të durojë më. Ai thotë se zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhjet për tejkalimin e situatës.

Haradinaj në një intervistë për Tribuna Channel thotë se asnjëherë më nuk do të mund të ribashkohej më LDK-në dhe Isa Mustafën në një koalicion pasi këta të fundit sipas tij, tashmë kanë ndryshuar dhe nuk janë të njëjtit.

Për situatën në vend, i pari i AAK-së, fajëson PDK-në, por tani më hyrjen në koalicion një pjesë të fajit ia hedh edhe LDK-së.

Haradinaj thotë se opozita është e unifikuar dhe kanë një komunikim të mirëfilltë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).