Haradinaj: Populli nuk duron më, zgjedhjet janë zgjidhje

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se situata në vend është e rëndë dhe populli nuk mund të durojë më. Ai thotë se zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhjet për tejkalimin e situatës.

Haradinaj në një intervistë për Tribuna Channel thotë se asnjëherë më nuk do të mund të ribashkohej më LDK-në dhe Isa Mustafën në një koalicion pasi këta të fundit sipas tij, tashmë kanë ndryshuar dhe nuk janë të njëjtit.

Për situatën në vend, i pari i AAK-së, fajëson PDK-në, por tani më hyrjen në koalicion një pjesë të fajit ia hedh edhe LDK-së.

Haradinaj thotë se opozita është e unifikuar dhe kanë një komunikim të mirëfilltë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS