Haradinaj: Përpjekjet e Rugovës për liri e demokraci, janë bazament i shtetit të Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka përkujtuar Presidentin Historik, Ibrahim Rugovën me rastin e ditëlindjes së tij. Sipas Haradinajt, përpjekjet e Rugovës për liri e demokraci, janë bazament i shtetit të Kosovës, raporton Express.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se institucionet e Kosovës për herë do ta nderojnë “liderin dhe ideatorin e lëvizjes paqësore”.

“Përpjekjet e tij për liri, demokraci dhe dinjitet, janë bazament i shtetit të Kosovës, kurse kujtesa dhe respekti për të është kthyer në traditë dhe besoj se e nderon Kosovën, na nderon të gjithë neve”, ka shkruar Haradinaj. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).