Haradinaj: Nuk e di përse VV na akuzon për haraç

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj nuk dëshiron të merret me akuzat e përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje se partiakë ai drejton merret me haraç. Ai ka theksuar se nuk e i përse drejtuesit e partisë opozitare i bëjnë këto akuza, ndërkohë që proklamojnë se nuk dëshirojnë të heqin fokusin nga temat aktuale.

“Unë e di që nuk ka asgjë rreth kësaj. Por kuptohet kolegët e Vetëvendosjes me siguri i kanë arsyet pse e bëjnë këtë. Ne nuk dëshirojmë ta heqim fokusin prej temave që kemi para vetes edhe njëkohësisht do të vazhdojmë jo vetëm me i marrë përgjegjësitë, por edhe mundësisht t’i zhvillojmë ato në shërbim të qytetarëve”, tha Haradinaj, raporton Kosovapress.

Ditë më parë, sekretari organizativ i VV-së, Dardan Molliqaj ka thënë se udhëheqësit e AAK-së janë të lidhur me reketin dhe haraçin në rajonin e Dukagjinit. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS