Haradinaj në kërkim të formulës për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se pasaportën e Shqipërisë nuk do ta përdorë për udhëtim pasi e ka pasaportën diplomatike. Megjithatë, tha se e ka pranuar si nder.

Haradinaj në një konferencë për media, shqetësimet e qytetarëve për lëvizje të lirë janë të arsyeshme.

“Po punojmë për liberalizim. Është e ndërlidhur me demarkacionin. Jemi në kërkim të formule me ndodh liberalizimi. Nuk është kjo zgjidhje për mua me lëviz me pasaportë të Shqipërisë por është një nder dhe e pranoj si nder. E kam në shtëpi por nuk e përdori për udhëtim”, tha ai.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).