Haradinaj, Kurtit: Mosrealizimi i pagave për mësimdhënësit, antikombëtar dhe antinjerëzor

Qeveria Kurti nuk i ka ekzekutuar rrogat e mësimdhënsëve për muajin shtator.

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se ky vendim i Kurtit është antikombëtar dhe antinjerëzor.

Tutje ai ka thënë se çdo ditë e më shumë po dëshmohet se poshtërisa e tij nuk paska kufij.

“Kosova prej sot ka hyrë në një rrugë të dhimbshme”.

“Vendimet arbitrare të Albin Kurtit, siç është mosrealizimi i pagave për mësimdhënës, janë antikombëtare e antinjerëzore”.

“Po dëshmohet se poshtërsia e tij nuk paska kufij”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS