Haradinaj – Kurtit: Dil nga rrethimi, duhet t’i bësh këto punë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

“Dil nga rrethimi”, i ka thënë Haradinaj Kurtit përmes një postimi në Facebook të hënën.

Kërkesat e Hardinajt për kryeministrin e Kosovës janë:

– Rriti pagat me ligj

– Investo në gazsjellës

– Ndërto një termocentral me qymyr

– Kthe investimet kapitale duke rrit vlerën e kontratave në bazë të rritjes së kostos

– Jepi subvencionet për bujqësi menjëherë

– Fto biznesmenët e Kosovës dhe ata shqiptarë kudo që jetojnë për investim të përbashkët

– Ktheje shpresën se e ke mundësinë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS