Haradinaj: Kurti me demagogët e tij e kanë kthyer Asociacionin në vëmendje

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kryeministri Kurti që ta tërheq vendimin për targa, raporton Ekonomia Online.

Ish-kryeministri ka thënë se me situatën në veri, Serbia me siç ka thënë me ndihmën e Kurtit po synon dështimin e planit franko-gjerman.“Serbia e sponzorizuesit e saj, skenarë kanë dështimin e marrëveshjes planin franko-gjerman që në thelb e ka njohjen e ndërsjellët, dhe këtë po e ndihmon kryeministri Kurti. Jam betuar për ta thënë të vërtetën në interes nacional”.“Albin Kurti me demagogë ka vendosur mos ta ndjek rrugën që i ka thënë Amerika dhe duke vazhduar me mendimin e tij për targa. Serbia ka arritur sot me e lënë Kosovën pa përfaqësim në veri. Çka kërkon BE-ja prej neve është se Kosovës po i kërkohet Asociacioni”.“Ikja e kryeministrit Kurti nga Amerika ka vetëm një rrugë, e ajo është në Moskë”, ka thënë Haradinaj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS