Haradinaj: Koncepti i Kurtit është mashtrim, ai do ta heqë taksën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kryetari i VV’së, Albin Kurti, do e heqë taksën në momentin kur do të vijë në pushtet.

Sipas tij, koncepti i Kurtit për reciprocitet të plotë me Serbinë është mashtrim me qytetarët.

“Me thënë e heqim taksën dhe po e vendosim reciprocitetin është tallje me popullin”, thotë Haradinaj.

“Është ofendim edhe me popullin ky manovrim. Është shumë i pastër premtimi i Kurtit për me u hekë taksa. Këtë e ka thënë edhe me ndërkombëtarët”, shton ai.

“Taksa ka qenë për të mriën e popullit, nuk është vendosur për një njëri”

Taksa u vendos në vitin 2018 si pasojë e fushatës serbe për heqje të njohjeve. Kurti ka premtuar reciprocitet të plotë me Serbinë, dhe jo vetëm shtim të taksës dnaj produkteve. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).