Haradinaj, kandidati i parë që i publikon 100 zotimet e tij

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një statusi në Facebook ka treguar se cilat do të jenë 100 zotimet e tija si kandidat për kryeministër.

Zotimi i parë ishte se Kosova e 17 shkurtit dhe taksa do të mbetet deri në njohje. Zotimi i dytë ishte statusi i kandidat për BE deri në vitin 2020.

Ndërsa zotimi i tretë ishte liberalizimi i vizave, i katërti rritja ekonomike 8 deri në fund të mandatit.

Më poshtë i gjeni të renditura.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).