Haradinaj: Amerika asnjëherë nuk ka kërkuar kompromise të dhimbshme për Kosovën

Haradinaj ka thënë se Amerika nuk ka kërkuar asnjëherë kompromise të dhimbshme, thuhet në njoftimin për media.
“Nuk është e vërtetë që Amerika ka kërkuar kompromise të dhimbshme. Nuk e ka kërkuar Amerika ndarjen e Kosovës”, ka thënë Haradinaj në paraqitjen e tij në Faceboo
k.

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve drejtpërdrejt në faqen e Institutit Demokratik të Kosovës (KDI) në Facebook.

Ai është pyetur edhe për raportin e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe kërkesat e saj kundrejt Qeverisë.

Haradinaj ka thënë se Amerika nuk ka kërkuar asnjëherë kompromise të dhimbshme, thuhet në njoftimin për media.

“Nuk është e vërtetë që Amerika ka kërkuar kompromise të dhimbshme. Nuk e ka kërkuar Amerika ndarjen e Kosovës”, ka thënë Haradinaj në paraqitjen e tij në Facebook.

“Nuk e ka kërkua mos bërjen e Ushtrisë”, ka shtuar ai. Haradinaj ka shprehu edhe njëherë qëndrimin e tij të mëhershëm për taksën e vënë mbi produktet serbe.

“Nëse ka interes për njohjen reciproke, jemi për, atëherë vjen edhe kreativiteti dhe e heqim taksën”, ka thënë ai. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).