Hapet edhe një shkollë shqipe në Zvicër

LAPSH “Naim Frashëri” për kantonin e Cyrihut, të mërkuren në Efretikon në praninë e shumë prindërve dhe nxënësve hapi dyert edhe të një shkolle shqipe. Nxënësit të gëzuar u ulën për herë të parë në bankat shkollore.

LAPSH për kantonin Cyrih falendëron prindërit dhe vlerëson lart bashkëpunimin me LAPSH-in qendror, për angazhimin e përbashkët për ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqipe nga asimilimi, përcjell Albinfo.ch.

Hapet edhe një shkollë shqipe në Zvicër

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).